Pasidaryk pats

7 sistemos montavimo žingsniai

 1 žingsnis. Sistemos pasirinkimas

Ačiū, kad Jūs pasirinkote centrinę dulkių siurbimo sistemą Beam Electrolux. Tai puikus Jūsų pasrinkimas įvertintas daugelio BEAM sistemų savininkų. Šalia neprilygstamų techninių charakteristikų siurblių modelių Beam Platinum klasės, pasirinkite pageidaujamo ilgio ir tipo siurbimo žarną, reikalingus šepečius, antgalius bei priedus, kurie labiausiai tiktų Jūsų būstui ir poreikiams. Pilnam patogumui pridėkite ir VacPan dulkių semtuvėlį virtuvėje, vonioje ar koridoriuje, o taip pat Wroom priedą su išsitraukiančia žarna batų spintoje, drabužinėje ar virtuvės balduose, o gal netgi stalviršio trupinių surinkėją.

 2 žingsnis. Apskaičiuokite, kiek rozečių Jums reikės

Nustatykite, kurias patalpas norėsite valyti su centrine dulkių siurbimo sistema Beam. Įsitikinkite ar su planuojamo ilgio siurbimo žarna pasieksite toliausiai nutolusias vietas Įvertinkite, kad kambaryje bus baldai, gėlės, akvariumas,.... Vienos rozetės pakanka maždaug 45-75kv. m.

 3 žingsnis. Kur montuoti rozetes?

Rozetes galima montuoti bet kokioje konstrukcijoje, jei tik galima tvirtai užtvirtinti. Pagal montavimo vietą galima pasirinkti sienines, grindines, universalias. Taip pat reikalui esant rozetes galima montuoti netgi balduose. Balduose paprastai montuojami šiukšlių semtuvėliai, Wroom įrenginys, stalviršio trupinių rinktuvas. Norint išgauti daugiau galios reikia montuoti kuo mažiau rozečių, tačiau įsitikinkite, kad sugebėsite visus kambario kampus pasiekti pasirinkto ilgio žarnos pagalba. Sutaupysite prisiminę, kad siurblio Beam korpuse yra pajungimo rozetė, skirta aplink siurblį esančių paviršių valymui.

 4 žingsnis. Vamzdyno montavimo planavimas

Planuokite naudoti tik specialius, būtent tik dulkių siurbimo sistemoms skirtus vamzdžius bei jungimo elementus, trišakius,.. Vamzdžiai turi atitikti ASTM arba EU standartus. Vamzdynas jungia BEAM siurblį su visomis sienose esančiomis rozetėmis ir kitais sistemos priedais. Patogiausia išvedžioti vamzdyną ant „juodgrindžių“ ar po grindimis, jei name nėra rūsio, arba tiesiog grindų konstrukcijoje, be to nepamirškite, kad vamzdynas taip pat gali eiti per palėpę. Jau pastatytuose dviaukščiuose ar triaukščiuose namuose vamzdynas gali eiti pro šalto oro kanalus, po laiptais ar šalia kanalizacijos vamzdžių. Prisiminkite, kad vamzdžius galima paslėpti po namo apdailos elementais, pakabinamomis lubomis, atitvaromis. Taip pat tiksliai nuspręskite, kurioje vietoje norėtumėte ir kur Jums patogiausia pakabinti BEAM siurbimo agregatą , numatant siurbimui naudoto oro išmetimą– dažniausiai tai būna rūsys arba garažas. Šalia vamzdyno praveskite valdymo laidus, būtinai gofruotame vamzdelyje.

 5 žingsnis. Pajungimo lizdų įrengimas

Pajungimo lizdų įrengimo ypatumai priklauso nuo pastato konstrukcijos kuriose įrengiamas lizdas. Visų pirma nuspręskite kokiame aukštyje norite, kad būtų įrengtas pajungimo lizdas. Tradiciškai jis įrengiamas 30 cm nuo grindų paviršiaus. Jei pajungimo lizdą montuojate mūro / betono konstrukcijų sienoje greičiausiai reikės išpjauti vagą - tam naudokite profesionalius įrankius. Atkreipkite dėmesį, kad pirmiausia yra montuojama montažinė dėžutė, jungiant ją su vamzdynu mažo spindulio 90° alkūnės pagalba. Naudokite tik specialias dulkių siurbimo sistemai tinkančias montažines dėžutes, kurios yra pritaikytos prie konstrukcijos ypatumų . Montažinės dėžutės išorės kraštas turi būti lygus su numatomu tinko paviršiumi arba truputį įgilintas. Nenaudokite šiai paskirčiai nepritaikytų arba pritaikytų montuoti į kitokio tipo statinio konstrukcijas montažinių dėžučių. Konsultuokitės su UAB "Aidora" specialistais. Montuodami grindyse atsižvelkite į grindų konstrukcijos ypatumus bei rozetės įrengimo vietą. Nepamirškite atvesti 2х0,5mm laido . Laidas turi būti įvertas į gofruotą vamzdelį.

Installation Step 5

6 žingsnis. Vamzdyno įrengimas
Kiekvienu atveju tai individualus procesas, priklausantis nuo vamzdyno montavimo vietos, su bendromis taisyklėmis.

Pradedamas lizdų, šiukšlių semtuvėlio bei kitų priedų vietų pažymėjimu, esant nustatytai siurblio montavimo vietai. Vamzdyno įrengimas pradedamas nuo lizdo, toliausiai nutolusio nuo agregato, naudojant tik specialiai šiai paskirčiai pritaikytus vamzdžius. Laikinai (neklijuodami) sujunkite montažinę dėžutę su mažo spindulio alkūne, įkiškite PVC vamzdžio atkarpą į šią alkūnę. Nepamirškite, kad vamzdis įlenda į visas detales maždaug 1,9 cm. Padėkite sekantį vamzdį numatomą montuoti link kito lizdo, siurblio. Atmatuokite, nupjaukite ir įstatykite šį vertikalų vamzdį į pagrindinį horizontalų vamzdį naudodami 90° suvedimo alkūnę.

Kad išvengtumėte galimų problemų, įrengiant vamzdžius ir detales, pasinaudokite šiomis rekomendacijomis:

  • Vamzdžius visuomet pjaukite tiesiai
  • Visuomet pašalinkite atplaišas nuo vamzdžio galo
  • Įsitikinkite, kad vamzdis įsitenka į detalės briaunas be tarpų
  • Tepkite klijus tik ant vamzdžio ir tik prieš prijungiant prie detalių

Prijunkite kitus pajungimo lizdus prie pagrindinio vamzdžio naudodami 90 laipsnių suvedimo trišakį.

Įsitikinkite, ar sumontavote suvedimo trišakio detales taip, kad trišakis būtų nukreiptas į agregatą.

Visuomet vamzdžių atšakas suveskite į pagrindinį vamzdį iš šonų arba iš viršaus, o ne iš apačios, kad šiukšlės nesusikauptų, nekristų ir be kliūčių patektų į talpyklą.

Tieskite žemos įtampos laidą kartu, kai montuojate vamzdžius. Laidus sujunkite arba išskirkite naudodami laido jungtis ties kiekviena vamzdžio atšaka ar sandūra. Laidą montuokite apsauginiame vamzdelyje, pritvirtinkite prie vamzdžio. Tokiu būdu užbaikite visą sistemą.

Installation Step 6

7 žingsnis. Agregato įrengimas
Agregatas tvirtinamas patogiame aukštyje, žemiausiai 20cm nuo grindų, kad būtų galima patogiai išimti šiukšlių talpyklą. Kad variklis tinkamai aušintųsi, tarp prietaiso ir lubų rekomenduojame palikti 30cm atstumą. Jeigu montuojate ant gipso kartono plokščių ar kitokių sieninių plokščių, įsitikinkite, ar tvirtinamieji varžtai įsisriegia į rėmus.

Jeigu montuojate ant betoninės sienos, pragręžkite sieną mūro grąžtu ir įstatykite plastikinius ar varinius inkarus.

Pakabinus agregatą nuimkite izoliacinę dangą nuo žemos įtampos laido ir įkiškite juos į du “įkišamus” gnybtus siurblio korpuse. Prijunkite ateinantį sistemos vamzdį prie jums tinkamos agregato pusės jungtimi. Nesuklijuokite šio mazgo tam atvejui, jeigu vėliau norėsite perkelti. Nemontuokite agregato ten, kur aplinkos temperatūra viršija 48.9º C.

Siurbimui naudoto oro išmetamasis vamzdis turi būti išvestas į lauką, kad būtų pašalintos mikro dulkės, mikrobai ir dalis garso. Naudokite tuos pačius vamzdžius ir detales kaip anksčiau.

Pastaba: Agregato įjungimo/išjungimo mygtukas yra tik ant agregato. Visi kiti pajungimo lizdai veikia automatiškai, kai žarnos galas įkišamas į lizdą arba kai įjungiamas ant žarnos rankenos įmontuotas jungiklis.

 

Atgal